Datování dinosauřích kostí

Dále všechny měřené kosti dinosaurů vykazují (14C) pouze 10 až 13 tisíc let. [1]

Tady se zřejmě jedná o test, který provedli v CRSEF (Creation Research, Science Education Foundation). Datování pomocí C14 je užitečné a přesné jen pokud se použije správně. To se však v případě CRSEF nestalo. Ve skutečnosti ještě než byl vzorek vyhodnocen, tak jim bylo ze strany laboratoře řečeno, že výsledek nebude správný ze dvou důvodů.

  1. Předložené fosilní kosti neobsahují žádný kolagen, což znamená, že veškerá původní kost byla nahrazena horninou, takže zjištěný čas nebude odpovídat době, kdy zvíře zemřelo.
  2. Vzorek byl také vyplněn šelakem a jinými nečistotami. Což ukazoval také na to, že výsledek nebude platný.

CRSEF však přesto trvala na otestování vzorku. I přesto, že dopředu věděla, že výsledek nebude správný. CRSEF se nezajímala o poctivé otestování karbonové metody, ale o pokus zdiskreditovat karbonové datování. Ten se však nepovedl...

"Nejsou vhodné pro datování" - rozuměj: nepodporují evoluční pohádku - odfiltrovat!! [1]

Jistěže nejsou vhodné pro datování, ale ne z toho důvodu, že by nevyhovovaly evoluční teorii. Důvod je naprosto jiný a logický. Nejsou vhodné proto, protože je to teoreticky i prakticky nemožné. Mně Váš argument připadá, jako byste se divil proč nemůže být plast datován pomocí karbonové metody. Proč? No přeci protože nevyhovuje evoluční pohádce :o))

To se ovšem raději neměří lebka sama, ta dává naopak velmi nízké stáří, jako ty kosti dinosaurů, takže se měří okolní hornina, aby se evoluční chronologii vyhovělo. [1]

Opět stejný nesmysl. Když je původní materiál kosti zcela nahrazen horninou, tak prostě není CO měřit! Je to jako byste měřil stáří kosti ze sádrového odlitku. Nesmysl!

Citace:
[1] Kniha návštěv