Odkazy

Stránky o evoluční teorii

České

http://www.wildprehistory.org/
Stránky o dinosaurech a evoluci obsahující spoustu informací.

http://blogorgonopsid.blog.cz/ 
Blog o dinosaurech a jiných prehistorických tvorech jednoho mladého nadšence.
 

Anglické

http://www.talkorigins.org/
Úžasný archiv o evoluci a polemice s kreacionismem. Je zde nepřeberné množství informací. Můžete se zde dovědět hodně zajímavých věcí z biologie, fyziky, chemie, geologie nebo třeba i z paleontologie. Doporučuji...

http://evolution.berkeley.edu/evosite/evohome.html
Výborné stránky, které velmi přívětivou formou popisují základní principy evoluční teorie. Vřele doporučuji hlavně sekci Evolution 101.

http://www.helsinki.fi/~mhaaramo/
Velmi podrobný fylogenetický strom od nejprimitivnějších forem až po moderní organismy.

http://www.noanswersingenesis.org.au/
Řada článků o rozporu mezi evoluční teorií a kreacionismem.

Stránky o stvoření nebo kreacionismu

České

http://memento.junweb.cz/
http://www.kreacionismus.cz/
Stránky českého kreacionisty Pavla Kábrta. Spousta článků, které se mimo jiné snaží zdriskreditovat a potupit evoluční teorii.

http://www.hcjb.cz/
Křesťanské stránky rádia HCJB. Obsahují časopis Zápas o duši, ve kterém je nepřeberné množství argumentů pro kreaci a proti evoluci. Dále je o evoluci psáno ještě v části s názvem O stvoření.

Anglické

http://www.grisda.org/
Stránky Geoscience Research Institute s podtitulem Integrating Science and Faith. Jsou to méně ortodoxní kreacionistické stránky. V mnohém vyvrací vžité kreacionistické představy.

http://www.answersingenesis.org/
Již název napovídá jaký obsah se skrývá na těchto stránkách. Je to biblický kreacionismus. Z těchto stránek mám smíšené pocity. Někdy argumentují naprosto nesmyslně a někdy docela rozumně. Mnohdy se pokoušejí argumentovat pouhým popsáním například nějakého živého organismu. Je zde hodně informací a hodně chyb a dezinformací. Posuďte sami...